Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 02.12.2024, 20:02
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

РДА [764]
Новобузька райдержадміністрація
ОДА [159]
Облдержадміністрація

ДПА у Миколаївські

Президент України

ВРУ

Дозвільний центр

Гаряча лінія

Пошук

Погода

ДРВ

Миколаївська ОДА

Міжрегіонбуд

Аграрна біржа

Головдержслужба

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Новини » РДА

Технології подвійної користі

Відзначаючи 5 червня Всесвітній день навколишнього середовища, на всіх рівнях наголошували на проблемах екології, на необхідності використання альтернативних видів палива, що дає можливість замінити частку традиційних енергоносіїв та підвищити рівень екологічної безпеки країни.

Альтернативні джерела палива в енергетичній стратегії Україні

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ настійно веде політику, спрямовану на досягнення енергетичної незалежності нашої держави.

На перспективу, а саме протягом п’ятнадцяти років необхідно збільшити частку альтернативних видів палива в загальній кількості енергоносіїв до 19 відсотків — таке завдання ставить перед собою Україна.

Всі регіони, й зокрема Миколаївщина, активно діють в плані застосування енергозберігаючих технологій, скорочуючи використання надто дорогого для України природного газу, а також впроваджують технології виробництва дешевших і доступніших видів палива з альтернативних джерел.

Сьогодні в Україні діють 26 регіональних програм підвищення енергоефективності та енергозбереження. За рахунок цього знижено енергоємність виробництва продукції більш, ніж на 100 підприємствах.

На Миколаївщині реалізується низка проектів з використанням природного потенціалу області — сонця і вітру. Інвестиції в розвиток альтернативної енергетики за І квартал ц.р. склали 1,4 млрд. грн., що у 115 разів більше, ніж за відповідний період минулого року. Сонячні і вітрові  електростанції — це ознака нинішнього дня для нашої області.

Сукупно в найближчі роки передбачається залучити для будівництва на Миколаївщині геліоелектростанцій близько 800 млн. євроіноземних інвестицій.

А які кроки в напрямку використання альтернативних енергоджерел робить Новобузький район?

Технології подвійної користі

На Новобужжі уже кілька підприємств використовують як сировину відходи для виробництва альтернативних видів палива. Про це розповідає заступник голови райдержадміністрації з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Михайло Васильович ПЕТРАКОВСЬКИЙ.

— Найперше завдання влада району ставить перед собою і направляє як бюджетні організації і установи, так і комунальні й приватні підприємства на вжиття всіх можливих заходів для енергозбереження.

— За останні роки проведено цілий ряд ремонтів із заміною вікон і дверей в школах і дитсадках, в закладах охорони здоров’я, культури і т.д. Найбільшим об’єктом  у цьому плані став чотириповерховий корпус центральної районної лікарні, для якого для утеплення і заміни вікон і дверей район отримав більше 3,5 млн. грн. за проектом, що був поданий на конкурс, яким в Україні розподілялись кошти за Кіотським протоколом. Ці інвестиції є для нас відчутним досягненням.

Інший напрямок — використання місцевих сировинних джерел для виробництва альтернативних видів палива.

В Новому Бузі міське комунальне підприємство «Житло і благоустрій» придбало спеціальну машину, яка переробляє деревину — гілля після обрізання дерев. Перше, від чого є користь, це те, що обрізане гілля прибирається з вулиць, і при цьому його везуть на не смітник, а на переробку, після чого продають як паливо. З гілок отримують тріски (щепки), які, наприклад, використовують для опалення філія ДП «Миколаївський облавтодор», дитсадок в с. Загальна Користь, а також підприємство Вишніцьких (с. Єфремівка), яке займається виготовленням паливних гранул (пелет).

Отже, зусилля і кошти тратяться не на утилізацію гілля як відходів, а на виготовлення альтернативних видів палива. Це хоч і невеликі обсяги, все ж у межах нашого міста має значення і для економії ресурсів, і для екології.

Більш масштабним виробництвом альтернативних видів палива зайнялись уже мною згадане підприємство Вишніцьких, і В.А. Коренди з с. Софіївки. Паливні гранули (пелети), підприємство Вишніцьких реалізує у Польщу і Чехію. Купує цю продукцію місцеве населення, а також почало розширюватись коло українських підприємств за межами нашої області, які беруть для своїх потреб гранули, віддавши перевагу саме цьому виду альтернативного палива.

До речі, такий вид палива як гранули є актуальним для сільських населених пунктів, які не газифіковані, а використання електроенергії чи інших енергоносіїв є для них надто затратними.

Що саме послужило поштовхом до організації виробництва паливних гранул, обгрунтовано розкажуть самі підприємці.

Вадим Анатолійович Коренда, підприємець (с. Софіївка):

— Виробництвом паливних гранул я зацікавився у 2010 році. На той час уже налагоджено працювала олійня, а відходи — лушпиння треба було десь дівати або спалювати. Й на це, як і на виробництво основного виду продукції треба було тратити кошти. От тоді й прийшла ідея використати відходи для своєї користі.

Налагодивши переробку відходів соняшнику і лушпиння, почали використовувати паливні гранули для нагрівання сировини перед тим, як робити олію. До цього використовували електроенергію8 і це було значно дорожче. Тепер же економимо кошти, використовуючи гранули. Та й нові робочі місця утворились.

Але не обмежились тим, що виготовляємо паливні гранули самі для себе. Цією продукцією зацікавилось населення Софіївки і сусідніх сіл. Купують паливо на опалення магазинів, складів, окремих готельних комплексів. Також ми постачаємо гранули на електростанції. Так що продукція, отримана з відходів, набуває все більшої популярності. Можна сказати, маємо подвійну користь: з одного боку позбуваємось відходів, з іншого отримуємо продукцію, яка стала ходовим товаром.

Енергетична політика, яка проводиться в Україні, характеризується якісним ривком в розвитку альтернативних джерел отримання енергії. Навіть такі невеликі кроки, які впливають і на економіку, і на екологію.

Категорія: РДА | Додав: nbgrda (07.06.2013)
Переглядів: 632 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: