Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 03.05.2024, 09:25
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

ДПА у Миколаївські

Президент України

ВРУ

Дозвільний центр

Гаряча лінія

Пошук

Погода

ДРВ

Миколаївська ОДА

Міжрегіонбуд

Аграрна біржа

Головдержслужба

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Новини роботи комітету з економічних реформ » Розвиток системи медичного обслуговування

1 січня 2013 року набрав чинності Закон «Про екстрену медичну допомогу»

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон «Про екстрену медичну допомогу», ухвалений Верховною Радою України 5 липня 2012 р. Закон встановлює, що на території України кожен її громадянин або будь-яка інша особа мають право на безкоштовну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу. Відповідно до закону, іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, а також фізичні особи, взяті під варту або яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі, забезпечуються екстреною медичною допомогою у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Закон встановлює, що виклик екстреної медичної допомоги здійснюється за єдиним телефонним номером виклику екстреної медичної допомоги 103, або за єдиним номером виклику екстреної допомоги 112. Виклик екстреної медичної допомоги безкоштовний. Системи медичної допомоги в Криму, областях, містах Київ та Севастополь, складаються з центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, бригад, відділень екстреної невідкладної медичної допомоги. Система покликана забезпечити надання допомоги в ситуації, що загрожує здоров’ю, життю, майну чи навколишньому середовищу, громадському порядку та в інших небезпечних ситуаціях.

Згідно із законом у кожному регіоні України створено єдину систему організації та забезпечення подання екстреної медичної допомоги населенню, так звані центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. З 1 січня 2013 року в Україні набула чинності урядова постанова, якою затверджено нормативи прибуття бригад «швидкої допомоги» на місце виклику, а також введено поділ викликів на екстрені та неекстрені залежно від стану пацієнта. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України під №1119 від 21 листопада 2012 року, норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце; події за зверненнями, які належать до категорії екстрених, становить 10 хвилин у містах, у населених пунктах поза межами  міста 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У постанові зазначається , що «зазначені нормативи з урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей, епідеміологічної ситуації та стану доріг можуть бути перевищені, але не більше 10 хвилин». Крім того, документ передбачає розділен6ня звернення за номерами 103 або 112 на екстрені та не екстрені залежно від стану пацієнта. Зокрема, до екстрених викликів належать: якщо пацієнт знепритомнів, у нього судоми, раптові розлади дихання, раптовий біль у ділянці серця, блювання кров’ю, гострий біль у черевній порожнині, зовнішня кровотеча, ознаки гострих інфекційних захворювань, гострі психічні розлади, що загрожують життю та здоров’ю пацієнта або оточення. Також за екстреним викликом медики будуть виїжджати, якщо у пацієнта травма (поранення, перелом, вивих, опік, важкий забій, травми голови), ураження електричним струмом, блискавкою, тепловий удар, переохолодження, асфіксія (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи), ушкодження при надзвичайних ситуаціях (ДТП, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо), отруєння, укуси тварин, порушення нормального перебігу вагітності? До категорії екстрених належать також звернення медпрацівників про транспортування па­цієнтів, які перебувають у стані, що вимагає термінової госпіталізації. «Диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф направляє до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги невідкладно після отримання звернення, яке належить до категорії екстрених».

До категорії неекстрених належать звернення щодо пацієнта, стан якого не є невідкладним і супроводжується раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежитем, болем у горлі; головним болем, запамороченням, слабкістю; болем у попереку, суглобах, підвищенням артеріального тиску; больовим синдромом у онкологічних хворих; алкогольним, наркотичним, токсичним, абсинентним синдромом. Також до неекстрених належить виклик, якщо у пацієнта загострення  хронічних захворювань у разі якщо ті перебувають під наглядом сімейного або дільничного лікаря при гіпертонічній хворобі, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному запаленні печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

«Диспетчер оперативно- диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перенаправляє звернення, яке належить до категорії неекстрених, у відповідний заклад охорони здоров’я первинної медико-санітарної допомоги в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я, а в разі відсутності такої можливості направляє до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, яка не виконує екстрені виклики, протягом 1 години з моменту отримання звернення», — наголошується в додатку до постанови. Постанову ухвалено відповідно до ст.6 Закону «Про екстрену медичну допомогу».

Категорія: Розвиток системи медичного обслуговування | Додав: nbgrda (28.03.2013)
Переглядів: 643 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: