Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 06.05.2024, 01:12
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

ДПА у Миколаївські

Президент України

ВРУ

Дозвільний центр

Гаряча лінія

Пошук

Погода

ДРВ

Миколаївська ОДА

Міжрегіонбуд

Аграрна біржа

Головдержслужба

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Новини роботи комітету з економічних реформ » Розвиток агропромислового комплексу

Виробили стратегію весняно-польових робіт

Виробили стратегію весняно-польових робіт

Нещодавно відбувся районний семінар з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт, на який запросили керівників обласних управлінь та служб, пов’язаних із аграрною сферою, очільників сільськогогосподарських та приватних підприємств, фермерських господарств, голів та землевпорядників міської і сільських рад, керівників та спеціалістів районних служб, представників банківських і комерційних структур.

Мета наради — визначити стратегію та особливості сівби ранніх зернових та зернобобових культур, догляду за озимими культурами, перейняти досвід відомих аграріїв, дізнатися про новітні розробки від представників наукових установ, виробників засобів захисту рослин, керівників та агрономів сільгосппідприємств.

ВІДКРИВАЮЧИ семінар, голова райдержадміністрації В.М. Сербін зазначив, що розпочалася відповідальна пора в житті землеробів — сівба. Адже від їх злагодженої діяльності у ці дні залежить доля майбутнього урожаю. Тож кожен має докласти максимум зусиль задля того, щоб усі роботи провести на належному рівні, вчасно і якісно.

Про особливості цьогорічної сівби та догляду за озиминою говорив у своєму виступі начальник управління агропромислового розвитку О.В. Бушко. Олександр Володимирович зазначив, що найбільшою проблемою, що унеможливлює сталий розвиток рослинницької галузі в районі, є суттєва зміна погодно-кліматичних умов: високі температурні режими та періодичні, під час вирощування сільгоспкультур, грунтові і повітряні посухи, що не дають в повній мірі розкрити потенціал урожайності. Однак, незважаючи на це, аграрії сіють високоврожайні сорти, гібриди, застосовують новітні агротехнічні заходи.

Начальник управління агропромрозвитку рекомендував аграріям під час сівби звернути увагу на наявність хороших попередників, своєчасну і якісну підготовку грунту, протруювання сортового й кондиційного насіння високих репродукцій, внесення при сівбі мінеральних добрив, підживлення рослин, дотримання оптимальних строків висіву.

Незважаючи на несприятливі погодні умови на початку осені минулого року, висіяли озимий зерновий клин, який нині становить 33283 га (пшениця — 19814 га, ячмінь — 13448, ріпак —3792).

Нині посіви озимини знаходяться в доброму та задовільному стані. Проте, тривалий період вегетації сільгоспкультур восени сприяв розповсюдженню хвороб та шкідників, тож необхідно обстежити кожне поле і вчасно провести обробіток.

Як наголосив О.В. Бушко, один з основних агротехнічних заходів у вирощуванні сільгоспкультур — своєчасне підживлення задля підвищення урожайності, зокрема, і внесення макро- та мікроелементів, стимуляторів росту. Слід подбати про збереження вологи в грунті.

Сільгоспвиробникам для сівби та підживлення озимини необхідно 7400 т міндобрив (закуплено 5850 т). Вже підживлено 7500 га озимих (25 % від площі). В районі засипано 1997 т насіння ярих та зернобобових культур. На перевірку надійшло 1926 т. Для запланованої сівби ярих зернових техніки в цілому в районі достатньо.

Олександр Володимирович акцентував на тому, що яровий клин зернових має: складати не менше, ніж 19000 га. Для цього аграріям слід вводити в структуру посівних площ, окрім ячменю, високорентабельні сорго та кукурудзу. Посіви соняшнику в структурі сівозміни не повинні перевищувати 18%.

Під урожай цього року господарствами посіяно 1664 га насінницьких посівів озимини, в т.ч. 1002 га пшениці та 662 ячменю, які знаходяться в доброму і задовільному стані. Таких посівів достатньо, щоб отримати насіння високих репродукцій, яке необхідне агроформуванням для здійснення сортозаміни та сортооновлення. Інформацію про наявність насіння кожен бажаючий може отримати в держсільгоспінспекції (колишня насіннєва інспекція).

За словами О.В.Бушка, сільгоспвиробник може уникнути втрат урожаю та якості зерна від бур’янів, хвороб і шкідників, підвищити рентабельність виробництва лише тоді, коли поєднає агротехнічні, селекційні, хімічні та біологічні заходи регулювання фітосанітарного стану посівів.

Також на семінарі виступили, висвітливши актуальні для землеробів питання, начальник відділу рослинництва головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації О.П. Васильковець (поради аграріям щодо вибору покупців під час придбання засобів захисту рослин та насіння), голова фермерського господарства «Агро-1» Д.О. Герасименко, досвідчений агроном П.І. Сільвестров (стратегія і тактика проведення комплексу весняно-польових робіт), завідуючий відділом Миколаївського державного сільськогосподарського інституту землеробства В.М. Бутов (умови перезимівлі та стан посівів озимих зернових, технологія догляду за озиминою та сівба ярих культур), заступник директора ТОВ «ПівденьНасінСервіс» М.Д. Іванчук (роль мікроелементів у збільшенні виробництва сільгосппродукції та підвищенні її якості), регіональний менеджер Г.В. Комар (першочергові заходи на посівах озимих культур, роль продуктів «Мактешин Аган Україна» в підвищенні урожайності і якості сільгосппродукції), начальник Баштан- ської МДПІ В.Г. Барановська, начальник відділу податкової міліції Жовтневої МДПІ В.А. Вайсов (особливості оподаткування сільськогосподарської діяльності, в т.ч. одноосібних господарств, можливість зміни податкових стимулів для аграріїв за рахунок фіксованого сільгоспподатку і ПДВ), заступник начальника головного управління Держземагентства у Миколаївській області К.В. Василюк, начальник реєстраційної служби Новобузького райуправління юстиції О.В. Альбертін (розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь, деякі аспекти реєстрації договорів), провідний спеціаліст Миколаївського відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель - державний інспектор І.Ф. Гострик (державний контроль за розробкою і дотриманням проектів землеустрою), інспектор ФССВН в Новобузькому районі І.С. Журавський (дотримання норм охорони праці та промислової безпеки при виконанні весняно-польових робіт).

За останніми даними сівба в районі розпочалась, тож нехай погода буде сприятливою для аграріїв, щоб усі ми були з хлібом.

Категорія: Розвиток агропромислового комплексу | Додав: nbgrda (28.03.2013)
Переглядів: 594 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: