Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 03.05.2024, 01:18
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

ДПА у Миколаївські

Президент України

ВРУ

Дозвільний центр

Гаряча лінія

Пошук

Погода

ДРВ

Миколаївська ОДА

Міжрегіонбуд

Аграрна біржа

Головдержслужба

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Новини роботи комітету з економічних реформ » Реформи в системі освіти

«Заможне суспільство, кон­курентоспроможна економіка, ефективна держава»

Завдання галузі

Програма економічних реформ в Україні на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, кон­курентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачає підвищення конкурентоспроможності української освіти. Для досягнення цієї мети перед відділом освіти та загальноос­вітніми навчальними закладами поставлені завдання:

                   створення єдиного освітнього простору;

                   удосконалення системи управління освітою;

                   підвищення якості освіти;

                   забезпечення доступності до якісної освіти, наступність всіх рівнів освіти;

                   робота з батьківською громадськістю щодо питань ви­ховання та захисту прав неповно­літніх;

                   підвищення ефективності фінансування освіти.

 

Мережа

В районі функціонують 25 закладів освіти. З них: один -— навчально-виховний комплекс, гімназія, сім закладів І-П ступенів, 16 закладів І-ІІІ ступенів.

В районі працює центр профільного навчання, центр позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом та ДЮСШ. У порівнянні з минулим роком кількість закладів не змінилась.

В загальноосвітніх навчальних закладах охоплено навчально-виховною діяльністю 2886 учнів, що на 111 дітей менше, ніж в минулому році.

У районі навчається 72 дитини- інваліда, з них 49 — на денній формі навчання, 26 — на індивідуальній.

У ЗОШ №9 впроваджено інклюзивне навчання для двох дітей-інвалідів. В зв'язку з цим введено до штатного розпису дві посади асистента вчителя та 0,25 ставки практичного психолога. 43 дитини-інваліда охоплені гуртковою роботою.

У 5 міських та 8 сільських закладах організовано роботу 16 груп продовженого дня, де перебуває 483 учні.

Але поряд з цим зараз є проблема з наповненням учнями певних закладів освіти:

                  у Вівсянівському НВК всього 4 учні початкових класів;

—у трьох закладах І-ІІ ступенів — 40 і менше учнів (Розанівська, Ганнівська, Першотравнева ЗОШ);

                  найменша кількість учнів (26) у закладі І-ІІІ ст. (Новомихайлівська ЗОШ);

                  в закладі І-ІІІ ст. відсутні по одному класу старшої школи (Кам’янська, Новомихайлівська ЗОШ);

                  у трьох закладах І-ІІІ ст. в старшій школі менше 5 учнів, тобто учні знаходяться на індивідуальному навчанні (Новомихайлівська, Кам’янська, Новохристо- форівська ЗОШ).

 Профільне навчання. Освітні округи

Профільним навчанням в районі охоплені всі заклади третього ступеню. 11 закладів обрали технологічний профіль, 1 заклад - художньо-естетичний, 3 — суспільно-гуманітарний, 3 природничо-математичний.

Другий рік діють Новобузький освітній округ №1, №2 та Розанівський соціокультурний кластер. Створення даних об’єднань сприяє підвищенню в мережі показників варіативності освіти і можливостей для вибору індивідуальної траєкторії розвитку кожного учня, кадрового забезпечення та гальмування процесів руйнації сільської економіки і культури. На часі створення ще одного округу з метою надання можливостей учням поглиблено вивчати економіку та створення навчально-виховного об’єднання в Ганнівській ЗОШ і кластера в Майорівській школі.

До 12 навчальних закладів підвозять 304 учні та 17 педагогів 11 автобусами із 24 населених пунктів. За кошти Держбюджету в 2012 році придбано 3 нових автобуси БАЗ, але дана техніка є проблемною для використання, особливо в зимовий період. За минулий рік профінансовано з районного бюджету 1864,8тис.грн. на виконання заходів програми «Шкільний автобус».

Кадрове забезпечення

В районі станом на 1 січня 2013 року працює 418 педагогічних працівників шкіл, позашкільних установ, дошкільних навчальних закладів. Психологічний супровід здійснюють 15 практичних психологів.

У минулому році курси підвищення кваліфікації пройшли 76 чоловік.

У конкурсі професійної майстерності «Учитель року-2013» взяли участь вісім педагогічних працівників. Маємо два перших місця: в номінації «Фізика» — Шепель Володимир Анатолійович (Жовтнева ЗОШ) та в номінації «Музика» — Гострик Олена Михайлівна (ЗОШ №4).

У першому півріччі 2012 року III місце в обласному конкурсі «Учитель року» посіла вчитель української мови ЗОШ №1 Осипчук Олена Миколаївна.

Маємо здобутки і на Всеукраїнському рівні: директор ЗОШ №10 Сенчин В.А. став учасником IV Міжнародного фестивалю педагогічної творчості і отримав сертифікат, Березовська Н.І. (гімназія) бере участь у конкурсі «Парк педагогічної майстерності», а Рафальська О.Д. (ЗОШ №4) — у конкурсі «Вчитель - новатор».

В конкурсі на кращу публікацію, що проводив науково - методичний журнал «Географія та економіка в сучасній школі», кращою методичною розробкою з географії в Україні визнано роботу вчителя географії Софіївської ЗОШ Галини Василівни Андрусяк.

 Методична робота

На базі закладів освіта району впроваджуються два міжнародних, три всеукраїнських, п’ять обласних інноваційних проектів та експериментів.

У 2012 році районний методичний кабінет організував і провів 52 предметних семінари, що дало можливість педагогам підвищити свій фаховий рівень. Серед них — обласний семінар вчителів трудового навчання та технологій, в роботі якого взяли участь спеціалісти Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти, вчителі трудового навчання Сланецького, Баштанського, Казанківського та Новобузького районів. Учасники відвідали центр профільного на­вчання та Новохристофорівську ЗОШ.

Протягом І семестру проведено 8 методичних заходів з питань дошкільної освіти. Відповідно до наказу про методичну роботу визначено опорні заклади: ДНЗ №2, №3 — з питань фізичного виховання, ДНЗ №10, Першотравневий —народознавства, ДНЗ №4, №7, Жовтневий — впровадження новітніх технологій навчання, ДНЗ №6 — економічне виховання, навчання та виховання в різновікових групах.

Широко впроваджуються новітні технології навчання в ДНЗ району: Червонобаштан- ський ДНЗ, ДНЗ №10 - впровадження нових форм та методів, нетрадиційних технік з питань зображувальної діяльності; Софіївський, Новополтавський — з питань фізичного розвитку дітей, впровадження психологічного розвитку.

Дошкільні заклади району взяли участь у Всеукраїнському моніторинговому дослідженні з виконання програми «Впевнений старт» та обласному конкурсі «Школа сприяння здоров’ю», де ДНЗ №3 посів III місце.

Сьогодні вивчається питання про відкриття ДНЗ в с.Улянівка, де проживає 21 дитина дошкільного віку, та в с.Ганнівка у приміщенні школи.

 Робота з обдарованими учнями

В рамках регіонального центру інституту обдарованої дитини відкрито очно-дистанційну школу для обдарованої учнів­ської молоді, де навчається 17 здібних учнів нашого району та викладають 6 педагогічних працівників ЗОШ №1 і гімназії.

Протягом листопада-грудня в районних олімпіадах взяли участь 496 учнів (264 — з сільських шкіл і 232 — з міських). Активними їх учасниками були учні усіх міських навчальних закладів, а також Жовтневої, Червонобаштанської, Новодмитрівської, Софіївської, Новополтавської, Новоюр’ївської шкіл. Найкращі результати показали учні гімназії - 30 перших місць, ЗОШ №7 — 12, Новодмитрівської ЗОШ — 3, по одному — Вільнозапорізької, Жовтневої, Новомиколаївської ЗОШ, ЗОШ 1.

У жовтні в обласному турнірі «Юні географи» команда учнів гімназії (керівник Осипчук І.В.) посіла друге місце, а Мушаровський Олександр ввійшов до складу команди області для участі у Всеукраїнському турнірі.

В турнірі «Юні правознавці» збірна команда району (керівник Дергай Н.С.) зайняла III місце.

За результатами тестування до територіального відділення МАН України зараховано 11 учнів, що становить 55% від загальної кількості учасників (учні ЗОШ №№1,7, гімназії, Новомихайлівської ЗОШ). Зараз в Малій академії наук навчається 29 осіб.

В 2012-2013 н.р. у Всеукраїнському конкурсі «МАН-юніор» (координатор Кикоть М.М.) взяли участь 153 учні із ЗОШ №№ 1,10,4, гімназії, Софіївської, Новополтавської шкіл.

В обласному конкурсі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» колектив «Фортуна» (керівник Вертейко І.В.) отримав диплом II ступеню.

У щорічному Всеукраїнському конкурсі імені Петра Яцика взяли участь 137 учнів з 24 загальноосвітніх навчальних закладів. Маємо такі результати обласного етапу: III місце — Федько К., Пікуль К., Шуляр Д., Філатов Є., Терещенко І.

У обласному етапі конкурсу, присвяченому творчості Т.Г. Шевченка, — О. Дяченко, А.Лалаян та А. Козлов посіли треті місця.

В 2012 році 15 учнів району також стали учасниками обласного літературного конкурсу «Золота арфа». Роботи 10 школярів ввійшли до дванадцятого випуску збірки «Золота арфа: творчість молодих митців Ми- колаївщини».

Виховна робота

З метою підвищення ролі класного керівника у виконанні основних завдань виховного спрямування з 1 вересня до 19 жовтня 2012 року тривав районний тур Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». На розгляд журі конкурсу представлено 10 робіт класних керівників з ЗОШ №1, №7, №10, №4, Софіївської, Новополтавської, Новодмитрівської, Першотравневої, Кам'янської шкіл.

Переможцями стали Рафальська Оксана Дмитрівна (ЗОШ №4); Березовська Ніна Іванівна (гімназія) Мельник Тетяна Андріївна (ЗОШ № 7). В обласному етапі ІІІ місце посіла Мельник Т.А.

На базі ЗОШ №7 проведено відкрите районне засідання для лідерів шкільного самоврядування та голів волонтерських загонів.

Проводиться належна робота з патріотичного виховання молоді: відбулися марш миру, акція в селі Анастасівка до Дня партизанської слави; науково- практична конференція «Рідний край: історія та сучасність»; заходи до 68-ї річниці до Дня визволення України від німецько- фашистських загарбників; учні гімназії, ЗОШ №№1, 7, 10, 4 взяли участь в обласному проекті «Фото мого прадіда», присвяченому 75-й річниці Миколаївської області.

Волонтерська дитяча організація Софіївської ЗОШ — учасник обласного конкурсу «Волонтер року».

Проведено районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси». Високий рівень виконавської майстерності, належний рівень підготовки виконавців та загальної сценічної культури продемонстрували учасники ЗОШ №7, №1, №4, №10, Кам'янської школи, гімназії.

До Міжнародного дня порозуміння з ВІЛ- інфікованими відбувся конкурс учнівської творчості в номінаціях «Поезія» та «Лист ВІЛ-інфікованій дитині», в якому взяли участь учні з 13 навчальних закладів. Переможцями стали роботи дітей ЗОШ №7 та Першотравневої ЗОШ.

Позашкільна освіта

З метою забезпечення позашкільною освітою дітей сільської місцевості центр позашкільної роботи відкрив 12 гуртків на базі Новохристофорівської, Жовтневої, Першотравневої ЗОШ, якими охоплено 180 учнів.

Протягом вересня-січня 2012-2013 н.р. на базі ЦПРДЮ проведено 31 етап обласних та всеукраїнських масових заходів. Активну участь взяли в них учні гімназії, ЗОШ №№ 1,7,4, Жовтневої, Баратівської, Кам’янської, Улянівської, Новохристофорівської шкіл.

Результати Всеукраїнських етапів масових заходів такі:

                  виставка-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (м.Київ) — II місце посіла Тарасюк Руслана (ЗОШ №10, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Змієвська В.О.);

                  змагання з радіоелектронного конструювання - II місце

                  Гергіль Євген (Новохристофорівська ЗОШ, вихованець гуртка «Радіоелектронне конструювання», керівник Гергіль С.В.), і знову І місце в обласному етапі;

                  конкурс дослідницьких робіт з природознавства та біології для учнів 6-8 класів — III місце — Маломуж Олег, Водоп’янова Ганна (Жовтнева ЗОШ, вихованці гуртка «Юні ботаніки», керівник Качуріна Н.С.);

                  конкурс «Захистимо крота» — грамотою нагороджений колектив вихованців гуртка «Юні любителі тварин» (керівник Харламова І.О.).


Категорія: Реформи в системі освіти | Додав: nbgrda (28.03.2013)
Переглядів: 700 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: