Вітаю Вас Гість!
Четвер, 22.11.2018, 12:19
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

РДА [764]
Новобузька райдержадміністрація
ОДА [159]
Облдержадміністрація

ДПА у Миколаївські

Президент України

ВРУ

Дозвільний центр

Гаряча лінія

Пошук

Погода

ДРВ

Миколаївська ОДА

Міжрегіонбуд

Аграрна біржа

Головдержслужба

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Новини » РДА

Обговорили питання створення спроможних громад на Новобужжі

Обговорили питання створення спроможних громад на Новобужжі

      14 травня відбулось засідання районної робочої групи з розробки перспективного плану спроможних територіальних громад при Ново бузькій районній державній адміністрації, участь у якому взяли голова районної державної адміністрації Сергій Іванов, голова районної ради Юрій  Бондар , секретар міської ради Максим Лагодієнко, члени робочої групи. Обговорено декілька варіантів створення об’єднаних громад в межах району. Як зауважили члени районної робочої групи, при формуванні об’єднаних громад потрібно враховувати поліетнічну специфіку району

«Сьогодні ми черговий раз говоримо про реформу місцевого самоврядування, але вже в контексті децентралізації. І принциповою є важливість розуміння того, що цей процес незворотній», - підкреслив голова райдержадміністрації.
Система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства. Функціонування органів місцевого самоврядування не забезпечує створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для  захисту прав людини.

«У кожній області з ініціативи Уряду та облдержадміністрацій створили Офіс реформ, якому делегували функції бути інформаційним посередником між тими, хто втілює реформи, і тими, кого ці реформи безпосередньо торкаються, - зауважив  голова районної ради Юрій Бондар.

Головна мета новоствореного консультативного центру – допомагати облдержадміністраціям та райдержадміністраціям  на шляху реформування. Тобто, офіси реформ будуть надавати організаційну та інформаційну допомогу РДА в питаннях створення територіальної основи місцевого самоврядування.

Представники Офісу реформ пояснюватимуть, як проходитиме децентралізація влади на місцевому рівні, допомагатимуть донести до кожного жителя Новобужжя інформацію про позитивні зміни, що дасть реформа.

В Офісі реформ, окрім його голови, на контрактній основі працюватимуть експерти, які відповідатимуть за напрямки фінансових розрахунків доцільності об'єднання, просторове оформлення нових громад, комунікацію між ними та центром і поширення всієї цієї інформації.

Завдання цієї структури – стати каталізатором децентралізації влади в Україні. Це група експертів, які на першому етапі будуть надавати організаційну, консультативну, інформаційну допомогу громадам - підуть «в народ» пояснювати суть реформи та переваги об'єднання громад.

В ході обговорення  членами робочої групи  були внесено пропозицію щодо  об’єднання територіальних громад, а саме :  створити одну міську раду та дві сільські ради.

До міської ради входить : Розанівська сільська рада та Новомихайлівська сільська рада, Батарівська . Центр-місто Новий Буг

Софіївська сільська рада  :  Софіївська,Ново миколаївська,Березнегуватська, Кам’янська. Центр – село Софіївка.

Вільно запорізька сільська рада : Вільно запорізька, Новоюріївська, Новохристофорівська, Шевченківська, Ново полтавська. Центр – село Вільне Запоріжжя.

Довідка. Офіси реформ відкривають у кожній області на основі Меморандуму, підписаного між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» з метою пришвидшення реформи створення територіальних громад. Фінансуватимуть роботу Офісу за рахунок коштів Агенції з міжнародного розвитку США (USAID) в рамках втілення проекту «Діалог».

Категорія: РДА | Додав: nbgrda (14.05.2015)
Переглядів: 284 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: